Rüyada hırsız görmek

Rüyada hırsız görmek ne şekilde yorumlanmalıdır, öncelikle hırsızın tanımlamasını yapmamız gerekmektedir, zira rüyada gördüğümüz nesnelerin durumuna göre yorum yapmak gerekmektedir.ruyada-hirsiz-gormek Hırsız, başkalarına ait nesneleri izinsiz ve gizli bir şekilde alıp götüren kişiye denir. Hırsızın yaptığı bu eyleme hırsızlık denir ve ülkemiz kanunlarına göre suçtur.

Ancak rüyada hırsız görmek veya kişinin kendisinin hırsızlık yaptığını görmesi farklı anlamlara gelebiliyor, örneğin kendisini hırsız olarak gören kişi bir başkasına ait kısmeti alır. Rüyada kendisinden başkasının hırsız olduğunu görmek ise rüyayı gören kişiye zarar vereceğine delalet eder. Rüyada kendinizi hırsız olarak gördüğünüz halde bir ev veya yerden birşey çaldığınızı gördüyseniz evinizde aileden bir kimsenin bir felaketten zarar göreceğine ve bu sebeptende kendinizi suçlu hissedip üzüleceğinize delalet eder.

Eğer rüyada gördüğünüz bir eve hırsız giriyor ancak hiçbirşey çalamadan gidiyor/kaçıyorsa bu evden bir kişinin ağır bir sağlık problemi yaşayacağına delalettir.

Rüyada birden fazla hırsızın rüyayı görene saldırıp eşyalarınızın çalındığını görüyorsanız bu çok sevdiğiniz bir kişinin başına gelen bir olayı öğrenip çok üzüntü çekeceğinize işaret eder.

Ünlü rüya yorumcusu Cafer-i Sadık’a göre rüyada hırsız veya hırsızlık görmek hapisaneye, sefalete, yalancılığa ve hastalığa delalettir.
Yine cafer-i sadık’a göre, rüyada bir malınızın çalındığını görüp çalanında kim olduğunu bilmiyorsanız bu büyüklerinizden azar işiteceğinize işaret eder. Hırsızın malı çalıp götürüyorken görmeniz haram bir malınızın olduğuna delalettir.

Eğitim gören bir kişi kendisini hırsız olarak görürse bu o kişinin iyi bir eğitim alacağına iyi bir bilgi öğrenceğine işarettir.

Rüyasında hırsızı öldürdüğünü gören bir kişi hasta ise hastalığından kurtulur. Bekar bir kızın bulunduğu bir eve hırsız girmesi, kız için bir dünür çıkacağına delalettir.

rüyada hırsız yorumu h sözlüğü altında yayınlanmıştır.