Rüyada kurt görmek

Rüyada kurt görmek : kurt saldırgan vede tek eşliliği ile bilinen asil bir hayvandır. Halk arasında daha çok korkutucu tarafı ön plana çıkmaktadır ve insanlar üzerindeki etkisi buna bağlı olarak yorumlanmıştır. Kurt rüya tabirleri aşağıdaki gibidir:

ruyada-kurt-gormekRüyada kurt görmek kötü yönleri ile bilinen yönetici/amir/şef e delalet eder, bu kötü yönler şöyledir: zalim, ihanet etmeye hazır ve yalan söyleyen gibi. Rüyada kurt eti helal olmayan kazanç ve mala, kurt sütü görmek ise korkmaya ve endişeye delalettir.

Ebu Sait El-Vaize göre; rüyasında kurt gören gaddar bir düşmanını görmüş olur. Bir rivayete görede rüyayı gören kişinin evine hırsız girer. Bir kurt yakaladığını gören, hayra erişir. Bir kurdun ineğe yada öküze dönüştüğünü görmek, hırsızın tövbe etmesine işarettir.

Ünlü rüya tabircisi Kirmaniye göre; rüyasinda bir kurdu öldürdüğünü gören, dininden ayrılır. Bu rüya hayırlı bir rüya değildir..

Rüyada bir kurt kafası gören, iyi/büyük bir mertebeye-rütbeye yükselir. Kurt derisi veya kurt kemiği bulduğunu gören mal elde eder.. Kendisini bir kurdun ısırdığını görene devlet tarafindan bir zarar gelir. Yatağında kendisi ile birlikte bir kurdun yattığını görenin eşine bir devlet adamı tarafindan tecavüz edilir.

Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen kurt, zalim bir düşman ve yalancı bir hırsızdır. Kendi evinde bir kurt olduğunu gören kimsenin evine bir hırsız girer.

Kurt görmek suçsuz bir kimseyi suçlamaya, amir yahut büyüğünden hoş bir söz işitmeye, senenin aylarına, Kurt avlamak ferahlık ve sevince, Kurdun deri ve kemiği mala, sütü ve eti korkuya yahut bir işin yoluna girmesine, kurt başı makam ve itibara, Kurdun ısırması zarara, Kurt zalim düşmana, işini gizemeyen mahir hırsıza, Kurdun koyunla dost olduğunu görmek gösteriş ve nifaka, Kurdun evcil bir hayvana dönüşmesi hırsızın tövbekar olmasına;

Rüyada küçük kurtlar görmek ise yasa dışı parayı, haramı, haksızlığı işaret eder.

Rüyada kurt görmek; arkadaş seçerken dikkat etmeniz gerektiğine aksi taktirde zarar göreceğinize işarettir.
ruyada-kurtcuk-gormek
Böcek türü olan kurtçuk görmek mal ve menfaate, vücudundan kurtların dökülmesi evlad ve hizmetlilerin çoğalmasına yorumlanır.

Kurtların insanın etinden yediğini görmek, eş ve yakınlarının kendi kazancından geçinmelerine, Çok iri kurtçuk büyük bir göreve, şeref ve itibara; yeşil kurtçuk saliha bir kadınla evlenmeye delalet eder.

rüyada kurt yorumu k sözlüğü altında yayınlanmıştır.