Rüyada peynir görmek

Rüyada peynir görmek: Peynir ülkemizde kahvaltıların vazgeçilmez gıdasıdır. Sütten elde edilir ve kalsiyum deposu olarak bilinir. Peynir bolca tüketildiği gibi, rüyada görmektede bolluk ve bereket olarak yorumlanır.

ruyada-peynir-gormekRüyada peynir görmek gören kişi için uzun bir yaşam sürmeye, berekete, sürekli artan ve kolay elde edilen mala, ucuzluk ve bolluğa delalet eder. Rüyada bekar kişi peynir görmüşse evleneceğine, hamile kişi rüyada peynir görmüşse gebelikten kurtulacağına işaret eder. Peynir için bazı rüya tabirciler faize bulaşmış mala işaret ettiğinide söylemiştirler. Rüyada peyniri kuru olarak görmek yolculuğa çıkılacağına işarettir.. Rüyada tadı güzel olmayan bir peynir görmek hor ve hakir görülmeye, beceriksizliğe ve miskinliğe delalettir.

Rüyada peynir ekmek yemek: sıkıntıya işarettir. Peyniri zeytin ve ekmekle birlikte yemek çabuk ele geçecek mala. Peynir şekere sevince, kolaylıkla elde edilecek rızka. Peynir mayası mala, ibadet ve takvaya işaret eder.

Rüyada peynir yemek: iş hayatında aldatılmaya; peyniri görmek veya çarşıdan almak, erkekler için ticarette büyük ve zahmetsiz kazanç ve kara; bekarlar için nikaha; evli ve çocuklu bir bayan ise mirasa konacağı şeklinde tabir edilir. Rüyada peynir yemek, hayal kırıklığı olarak yorumlanır. Zevkle harcanacak para, yuvada mutluluğa neden olacak mutluluktur.

Rüyada peynir görmek, helal mal ve rızkla yorumlanır. Taze peynir eskisinden iyi olarak tabir edilir. Kuru peynir, yolculukta ele geçecek mala. Rüyasında ekmekle peynir yediğini gören, yolculuğunda zahmetle biraz para kazanır. Bir rivayete göre bir hastalığa tutulup bir müddet sonra kurtulur.

Ebu Sait El-Vaize göre; rüyada peynir görmek, rahat ve sağlıkla birlikte mala, taze peynir hazır mal ile o yılın ucuzluk ve bereketli bir yıl olacağına işaret eder. Koyu sütten yapılan peyniri hamile bayanın görmesi, gebeliğinden kurtulmasına delalet eder. Bazen peynir, rızık ve berekete, faiz karışmış bir mala işaret eder.

Peynir, rahatlıkla beraber maldır. Yaş peynir, tabirde kuru peynirden hayırlıdır. Peynir, rüyayı gören için hazır mal ve senenin bolluğuna işarettir. Denilmiştir ki, kuru peynir, yolculuktur. Yine denilmiştir ki, bir kilo peynir onbin dirhem maldır. Peyniri ekmeğe katık edip yediğini gören kimsenin geçimi güç ve çetin olur.

Peyniri ekmek ve cevizle yediğini görmek, rüyayı görenin haline göre peynirin her kalıbı yüz veya bin dirhem maldır.

rüyada peynir yorumu p sözlüğü altında yayınlanmıştır.