Rüyada maymun görmek

Rüyada maymun görmek: bir hayvan çeşididir ve birçok türü bulunmaktadır. Maymunlar hızlı canlılardır ve çoğunluğu ağaçlarda yaşar. Evcil hayvan olarak sayılmazlar ve rüyadada maymun görmek iyi yorumlanmamıştır.

ruyada-maymun-gormekMaymun yenilmiş düşmana, hilekar ve sihirbaza, her türlü ayıbı bulunan adama, zulme ve haddi aşmaya, isyan ve bununla birlikte gelecek gazaba, büyük günah işleyerek elindeki nimetleri yitirmiş adama; maymun bazen yahudiye veya yahudi doğumlu(fıtratında) olan kimseye; maymun eti yemek yoksulluk ve ihtiyaca yada yeni bir elbisenin eline geçmesine, maymunla kavga etmek hastalanmaya, ona galip gelmek hastalıktan kurtulmaya, maymunla cinsi münasebette bulunmak günah işlemeye, maymunun yanından uzaklaşıp gitmesi düşmanı yenmeye, maymunun ısırması bir kimseyle aralarına husumet girmesine, maymuna binmek düşmanı kahretmeye, maymunu omuzuna veya kucağına almak şerre, hile ve hırsızlık yapmaya, iri cüsseli kocaman maymun kendini halka sevdirmeye, çıkar için halka yaltaklık etmeye; yanılma veya unutmaya, maymuna dönüştüğünü görmek günah işlemeye, zina yapmaya; maymun oynatıcısı hilebaza, şerli oyunlara işarettir.

İnsanın rüyasında maymun görmesi; çok ahlaksız, yani ayıbın her türlüsü kendisinde mevcut bir kimseye delalet eder. Maymun görmek, büyük günahlar işlemeye; maymunun yanından kaçıp gittiğini görmesi düşmanına üstün gelmesine işarettir. Maymun yavrusu görmesi, sihirbazlıktan gelir temin edeceğine; maymunu omzuna alması, onun bir evden mal çalarak çıkmasına işarettir.

Rüyada maymun görmek; çok ahlaksız birisine yorumlanır. Maymun görmek, büyük günahlar işlemek demektir. Maymunun yanından kaçıp gittiğini görmesi hasmını yenmesi demektir. Maymun, hastalığın ve şanssızlığın işaretçisidir. Sahte bir arkadaşınız size kötülük yapmaya çalışabilir. Dikkat edin. Aklına estiğini yapan, sinsi, geveze, sevimli, güvenilmeyecek bir ahbaptır. Rüyada maymun görmek; hile, gaddar, ketum. Uzak bir düşman olarak yorumlanır.

Maymuna bindiğini gören, düşmanından üstün gelir. Maymun ile güreşerek onu yendiğini gören, hasta olur ve sonunda iyileşir. Maymun eti hastalık ve mihnettir. Bir maymunun rüya sahibinin kısrağına bindiğini görmesi karısı ile bir yahudinin kötü bir münasebetine işarettir.

Danyal aleyhisselama göre; rüyada erkek maymun, gaddar, müfsit ve aldatıcı bir erkekle ve dişi maymun aynı vasıfta bir kadın ile yorumlanır. Kendisine bir maymunun birşey verdiğini gören, ailesi için mal ve para biriktirir. Ebu Sait El-Vaize göre; rüyada maymun, büyük günah işleyen bir adamdır.

Kirmaniye göre; Allahın (C.C) nimetlerini inkar ve küfreden insan ile yorumlanır. Maymun eti keder, eti yemek hastalıktır. Rüyasında kendisine bir maymun hediye edildiğini gören, hırsızlık eder veya rüşvet alır. Arkasında veya omuzlarında bir maymun olduğunu görenin evinden birşey çalınır. Bir başka rivayete görede: Rüyada maymun görmek, kendisinde her türlü ayıp bulunan bir adama işarettir. Bazı tabirciler maymun, büyük günah işleyen bir adama işarettir, demişlerdir. Maymun eti yediğini gören kimse, yeni bir elbise alır.

Rüyada maymun avladığını gören kimse, sihirbaz kimselerden faydalanır. Rüyada bir maymuna bindiğini, onu dilediği gibi kullandığını gören kimse, düşmanını kahreder. Bir kimse rüyada maymun etinden yediğini görse, o kimseyi şiddetli bir keder veya ölüme yaklaştıran bir hastalık tutar. Maymun, işlediği büyük bir günahtan dolayı nimeti elinden gitmiş bir adamdır.

Rüyada kendisinin maymuna dönüştüğünü gören kimse, sihirbazlık sayesinde malı çoğalır. Maymun görmek, zulüm ve haddi aşmaya, masiyete ve Allah (C.C.)in gadabim icabettiren fenalıklarda bulunmaya işarettir. Hastalığın ve şanssızlığın işaretçisidir. Sahte bir arkadaşınız size kötülük yapabilir.

rüyada maymun yorumu m sözlüğü altında yayınlanmıştır.