Rüyada göğüs görmek

Rüyada göğüs görmek ile ilgili yorumlar kısaca iki kısma ayrılır diyebiliriz, birincisi rüyada sadece göğüs görmek ikincisi ise göğüsü farklı şekillerde görmek. Birinci kısmı yani sadece rüyada göğüs görmeyi İbn-i Kesir şöyle tanımlamıştır: göğüs imanın çekmecesi/deposu/simgesidir. Günah ve sevap ile ilgili herşey oradan çıkar yani rüyada görülen göğüs iyi ise iman konusunda iyi sonuçlar çıkarılır yahut görülen göğüs kötü ise iman konusunda sıkıntılar söz konusudur. Biraz daha açmak gerekirse rüyada göğüs ferahlığı inançsız bir kimsenin iman etmesine, müslüman olmasına, bilipte yapmayan kimse için tövbe etmeye delalettir. Bazende halledilmesi zor şeylerin bile üstesinden gelmeye yorumlanır.

Rüyada göğüs kötü şekilde görünüyorsa, şeklen kötü veya göğüste darlık baskı basınç hissediliyorsa, bu üzüntü ve hayal kırıklıklarına delalettir. Rüyada göğüsünü taşlaşmış şekilde görenin aynı şekilde kalbi katılaşır. Rüyada göğsünde ağrı ve sancı olduğunu gören kişi bir günah işler ve bu günah yüzünden pişmanlıkla azap duyar. Bazı rüya tabircileri göğsünde ağrı acı hissedenlerin malını Allah’ın rızası olmayan yerlerde kullandığını ve bundan solayı başına kötü şeyler geleceğine yorumlamıştır.

Kişi rüyasında göğsü üzerine eliyle vurduğunu görmesi, birisi aracılığı ile dinine tesir edileceğine ve inancının zayıflayacağına yorulmuştur. Rüyasında göğsünde gizli birşey taşıyıpta onu ortaya çıkarmayan(göstermeyen) kişi bekarsa evlenir veya birisine aşık olur.

Kimi rüya tabircilerine göre göğüs genişliği yani rahatlığı görmek aynı şekilde ferahlığa ve cömertliğe delalettir aksi ise cimriliğe delalettir. Rüyada şekli düzgün göğüs görmek bahtınızın açık olduğuna delalettir şekli düzgün olmayan göğüs ise aşk hayatında hayal kırıklıklarına delalettir.

Rüyada meme görmek aynı şekilde yorumlanır zira meme ile göğüs bir çok yerde eş anlamlı olarak kullanılmıştır. Eğer sizinde memeden kastınız göğüs ise yukarıdaki rüya tabiri sizin için geçerlidir. Günümüzde kullanılan bebekler için üretilmiş sahte memelerin yukarıdaki rüya tabirleri ile hiçbir ilgisi yoktur.

rüyada göğüs yorumu g sözlüğü altında yayınlanmıştır.