Rüyada kaplumbağa görmek

Rüyada kaplumbağa görmek: Kaplumbağayı tanıtmaya kalkarsak; kabuk içinde yaşayan, sürüngen ve yavaş hareket eden bir hayvan olarak tanımlayabiliriz. Rüyada kaplumbağa görmek yapılıcak işlerinizde aceleci olmamak gerektiğini anlatır, bu da kaplumbağanın yavaşlığıyla alakalıdır.

ruyada-kaplumbaga-gormekRüyada kaplumbağa süslenip püslenerek kendini erkeklere göstermeye çabalayan bir bayana; hakim ve savcıların başkanına, bilgin kimseye, kötü ve pis yerlerde görülen kaplumbağa, cahil ve dünya ehli insanlar arasında kadir ve kıymeti bilinmeyen alime, kaplumbağanın etini yemek mala, menfaate ve ilme işaret eder.

Kaplumbağa görmek ya da rüyada kaplumbağa çorbası içmek; işlerinin azaldığına ancak bu azalmanın ilerde ona kar sağlayacağı anlamına gelir. İyi niyetli bir arkadaştır. İri deniz kaplumbağası zengin ve nüfuslu arkadaştır. Rüyada kaplumbağa görmek, işlerinizde düşünceli ve temkinli hareket etmeniz gerektiğine delalet eder.

Bir başka rivayete görede: rüyada kaplumbağa görmek, güzel koku sürünüp bezenen, boy ve endamını erkeklere arzeden kadınla tabir edilir. Bazı tabirciler de birinin kaplumbağa etini yese, hayır ihsan ve menfaat ve mala kavuşur, dediler.

Rüyada kaplumbağaya rastlamak veya ona malik olduğunu veya evine soktuğunu gören birisi, eski ilimlere vakıf bir alim sebebiyle şüphe ve tehlikeden kurtulur. Kaplumbağanın bir yol üzerine atılmış oldugunu görse, orada ihtimam ve itinaya sayan bir ilimin terk edilmiş olmasına delalettir.

Bazı tabirciler ise rüyada görülen kaplumbağa, hileye, haber araştırmaya, gizlenmeye ve silah tamir etmek anlamına gelir, dediler. Rüyada kaplumbağa görmek; sevinçli bir haber alacağına işaret eder.

rüyada kaplumbağa yorumu k sözlüğü altında yayınlanmıştır.