Rüyada düşmek görmek

Rüyada düşmek: Düşmek insan beyninde herzaman kötü bir anlam taşımaktadır. Biryerlerden düşmek, elinden birşey düşürmek iyi olarak yorumlanmaz. Rüyadada düşmek veya düştüğünü görmek kendi anlamı gibi hayır olarak tabir edilmez.

ruyada-dusmekRüyada yüksek bir yerden izbe bir yere, yani ıssız bir ortama düşmek, iyi bir halden kötü bir hale geçmeye yorumlanmıştır. Rüyada düşülen yer yeşillik, sulak ve güzel bir yere düşmek sıkıntılı bir halden iyi bir hale geçmeye yorumlanır. Rüyada düşen kişi eğer zenginse bu onun cimriliğine delalettir.

Rüyada çatıdan düşmek (Dam, balkon gibi bir yerde olabilir): ve düşenin bir yeri incinir yada kırılırsa kendine, dostuna yada malına gelecek zarara; yönetim tarafından hoşlanmadığı bir durumla karşı karşıya bırakılmaya işaret eder. Birçok sorunu halletmeye, başarı elde edeceğiniz olarak yorumlanır.

Eğer düşüp yaralandıysanız, birtakım zararlara uğrayıp, sıkıntı çekeceksiniz. Ani yenilgi, başarısızlık, ani karşılaşılacak sorundur. Birisinin kendi üstüne düştüğünü görmek, düşmanının kendisinden üstün geleceğine; dağ ve duvar gibi yüksek bir yerden düştüğünü görmek: isteklerinin yerine gelmesin, bir darbe ile yere düştüğünü görmek bir bela ve kötülüğe uğramasına; ayağı kayıp düştüğünü görmek: felakete uğrayacağına işarettir.

Kirmaniye göre: yüzükoyun düştüğünü görmek: eğer secdeye niyet etmemiş ise, hayır olarak yorumlanmaz. Rüya sahibi davada, savaşta yada kavgada ise başarılı olamaz. Damdan, duvardan, ağaçtan, dağdan ve benzeri yüksek bir yerden düştüğünü görenin isteği yerine gelmez.

Dininde kuvvetli olmayan kimsenin rüyada düşmesi, günaha, fitneye, ve kötü işlere yöneliceğine işaret eder. Bir mescitte, bir bahçede yada buna benzeyen bir yerde düştüğünü ve bunun da hayır işlemek maksadı ile hareketinden ve acelesinden ileri geldiğini görmek, günah işlemesini terke ve iyiliğe dönecek olması olarak yorumlanır. Ebu Sait El-Vaize göre; rüyada düşmek hayırlı değildir.

Bazılarına göre; rüyada düştüğünüzü görmek, aksiyle yorumlanır. Rüyanızda yolda yürürken birdenbire düştüğünüzü görmek: hiç beklemediğiniz bir anda kendinizi toparlayacağınıza ve çok varlıklı olacağınızla tabir edilir. Bir başka rivayete görede: yüksek bir yerden aşagıya düştügünü görmek: hayırdan yoksun düşer.

Rüyayı görenin düştüğü yer çimenlik ve yeşillik veya salih birilerinin toplandığı bir yer ise akibetinin hayır olmasına, düştüğü yer harabe ve yırtıcı hayvanların içerisi ise akibetinin kötü olacağına işaret eder. Bazen de bu rüya mal sahipleri için cimriliğe işaret eder. Damdan düşüp elinin veya ayağının kırıldığını gören birinin, nefsine, malına ve dostuna bir bela isabet eder.

rüyada düşmek yorumu d sözlüğü altında yayınlanmıştır.