Rüyada fasulye görmek

Rüyada fasulye görmek: sebze türüdür ve toplumda en çok tüketilen bir sebzedir. Taze fasulye yaz aylarında, kuru fasulye ise kış aylarında en çok tükettiğimiz gıdalardır. Rüyada fasulye görmek hem iyi hemde kötü olarak yorumlanır.

ruyada-fasulye-gormekFasulye görmek kötü şans ve kader anlamına gelir. Riskli işlere atılmadan önce iyi düşünmek gerekir. Fasulye kurumuş ve buruşmuş ise hayal kırıklığına uğrayacaksınız. Rüyada fasülye bolluk, zenginlik ve paradır.

Yeşil fasulye kısmettir. Fasulye rengine ve durumuna göre yorumlanır. Rüyanızda fasulye görmek şans ile değerlendirilir. Rüyanızda kuru fasulye yediğinizi görmek, menfaatinize uygun bir haber alacağınıza; yeşil fasulye yediğinizi görmek büyük bir nimete veya kıymetli bir hediyeye kavuşacağınıza işarettir.

Bir bahçeden yeşil fasulye topladığınızı görmek şansınızın açıldığına, bir dükkandan kuru fasulye satın aldığınızı görmek bir arkadaşınızın sizi kıskandığına işarettir.

Barbunya fasulyesi talihinizin açıklığını, içi henüz dolgunlaşmamış yeşil fasulye ise ömrünüzün uzunluğunu gösterir. Bir başka rivayete görede: rüyada fasulye görmek üzüntü ve kederdir. Fasulyenin kuru ve yaşı aynı şekilde yorumlanır; hastalık demektir.

rüyada fasulye yorumu f sözlüğü altında yayınlanmıştır.