Rüyada okul görmek

Rüyada okul görmek : düzenli devletlerin eğitim sisteminin bir parçasıdır, öğrencilerin eğitim gördüğü yere günümüzde okul adı verilir geçmişte ise mektep ve medrese denirdi. Anaokulu, ilk okul, orta okul, lise ve üniversite ülkemizdeki eğitim sistemine ait okul seviyeleridir. Okul öğrenci için eğitim aldığı yer olduğu gibi, öğretmenler içinde eğitim verdikleri yerdir. Okulda rüya görmeyi bu çerçevede değerlendireceğiz.

Rüyada okul gören kişi genç ise, bu akademik bir kariyer yaşayacağınıza ve itibar elde edeceğinize işaret eder ancak rüyayı gören kişi yetişkinse bu o kişinin hayatında bazı tutumlarının yanlış olduğuna ve hayatına yeni bir yön vermesi gerektiğine delallettir.

Bazı rüya tabircilerine göre okul ilim ve irfana, itibar görmeye bazen uyulması gereken yönetmeliklere ve kurallara işaret eder.

Rüyada kendisini okulda okuyor olarak gören kişi hayatında yeni başlayacağı bir iş için bilgi edineceğine ve araştırma yapacağına delalet eder.

Okulda kendisini sınıf arkadaşları ile birlikte ders çalışıyor olarak gören kişi yüksek bir mevkiye geleceğine ve etraftan itibar göreceğine işarettir. Rüyada lise görmek veya rüyada üniversite görmekte aynı anlamlara gelmektedir.

 

rüyada okul yorumu o sözlüğü altında yayınlanmıştır.