Rüyada keçi görmek

Rüyada keçi görmek: Keçi memeli hayvan grubuna aittir. Yavrusuna oğlak, erkeğine teke adı verilir. Genelde keçilerin derileri eldiven, çanta ve ayakkabı yapımında kullanılmaktadır. Büyüklerimiz insanlardaki inadı keçi inadı olarak adlandırırlar ve rüyada keçi görmenin bir anlamınada inatçılıkla yorumlanır.

ruyada-keci-gormekRüyada dişi keçi görmek kadına, çocuğa, ev barka, tarımcılığa işarettir. Rüyada keçi sağmak; rızkınızın artıcağına, güzel ilişkiye, doğru lafı doğru yerde söylemeyi bilmeye, insanlara mudara yapmaya yani onları dinden uzaklaştırmamak adına rızası ile şahsi nemfaatinden olmaya delalettir.. Rüyada teke görmek tedbirli bir kişiye ve şerefli ve saygın bir adama delalettir.

Oğlak erkek çocuğa, onun eti mal ve dünyalığa, yemek maksadı dışında erkek oğlak kesmek çocuğun vefat etmesine işarettir. Erkek oğlağı kulağından tutarak eve götürmek ve orada kesip etinden yemek kırk yıl yoksulluk çekmemeye, Keçi tersi şerefli bir kimsenin malına, keçinin kılı mala, dişi oğlak kız evladına, eti mal elde etmeye işaret eder.

Keçi görmek muradınıza ereceğinize delalet eder. Bir keçinin saldırısına uğradığınızı görmek, etraftaki insanlara daha dikkatli yaklaşmak gerektiğini anlatır. Rüyada keçi sütü içmek emeklerinizin karşılığını alacağınız anlamına gelir. İyi niyetli, ama kuşkucu ve aksi arkadaştır. Keçi görmek inatçılıkla tabir edilir.

Kirmaniye göre; rüyasında bir keçi bulduğunu veya bir keçisi olduğunu görmek, koyun gibi yorumlanır. Teke görmek de aynıdır. Erkek oğlak, yani keçi yavrusu görmek, çocuğu olucağına; yemek için olmadığı halde bir oğlak kesmek, çocuğunun vefatına; yemek için kestiğini görmek, evlat malından faydalanıcağı anlamına gelir; bir oğlağı kesildiğini görmek kötüye; kendisine oğlak eti verildiğini görmek çok mal olarak yorumlanır.

Hz. Aliye göre; rüyasında bir erkek oğlağı kulağından tutup evine getiren ve orada keserek etinden yediğini gören, kırk yıl fakirlik çeker. Bir başka rivayete görede: rüyada keçi görmek, cahil, inatçi ve ahmak birisi olarak yorumlanır.

Bazı tabirciler keçi dini bütün ve sağlam bir kimse olarak tabir edilir, demişlerdir. Havanın güzel olacağını haber veren hayvandır.

rüyada keçi yorumu k sözlüğü altında yayınlanmıştır.