Rüyada kavga etmek görmek

Rüyada kavga etmek yorumlanmadan önce kavganın anlamına değinmektey fayda var, kavga; anlaşmazlık sonucu sinirlerin gerilmesiyle ortaya çıkan tartışma haline denir. Genellikle iki kişi arasında yaşanır. Birileri yenilen tarafta, öbür kişi ise başarıya ulaşan taraftadır. Rüyada kavga ettiğini görmek; gerçek hayatta yaşadığın kavgayla aynı şekilde yorumlanmaktadır.

Kavga etmek anlaşmazlığa düşmeye, görüş farklılıklarına ve tartışma yapmaya yorumlanır. Elinde kesici şeylerle (kılıç, bıçak, balta), silah gibi şeyler ile kavga etmek dikkat çekecek bir iş yapmaya. Bir kimseyle ağız kavgası yaptığını görmek üzüntü ve kedere, biriyle kafa kafaya dövüşmek biriyle tartışmaya delalet eder.

Rüyada kavga ettiğini görmek, güç (kuvvet) olarak yorumlanır. Rüyada birisi ile silahla kavga ettiğini görmek, bir kadınla evlenmek için ona kendini beğendirmeye kalktığını, kılıçla kavga ettiğini görmek, rakiplerine üstün gelmek için bazı çarelere başvurduğuna; bir savaş alanında düşmanı ile kılıçla savaştığını görmek, o kimsenin Cenabı Hakk tarafından büyük bir şerefe nail olacağına işarettir.

Birisinin rüyasında elinde tarihi ve büyük adamlarından birisine ait bir kılıç taşıdığını görmesi, büyük bir üne sahip olacağına delalet eder.

Bir başka rivayete görede: birisi rüyada halkın birbirine düştüğünü görse, yiyecek sıkıntısı olucağına işaret eder. Halkın, hükümet başkanıyla münakaşa ettiğini görse, fiyatların düşmesiyle yorumlanır.

rüyada kavga etmek yorumu k sözlüğü altında yayınlanmıştır.