Rüyada taş görmek

Rüyada taş görmek: taş kumun şekil almış halidir. Tarih boyunca yapı inşa ederken kullandığımız en onemli unsurdur. Rüyada genellikle taş fırlatmak veya yukardan bi yerden taş düşmesi şeklinde görülür. Rüya yorumlarken genel olarak taş’ın sertliği rüya tabirlerine konu olmuştur.

ruyada-tas-gormekYerde veya duvarda görülen taş; cahilliğe, gaflete, işsiz kimseye. Bir taşa sahip olmak veya satın almak, yukarıdaki vasıfta birine galip gelmeye veya bu nitelikte biriyle evlenmeye. Taş bazen ölüme. Taş olduğunu görmek dinde bozukluğa ve katı kalpliliğe, felç olmaya veya vefat etmek olarak değerlendirilir.

İnsanların üzerine taş yağdığını görmek katı kalpliliğe ve insanlara salınacak vergiye. Gökten düşen taşın parçalanarak bunların evlere dağılması umum musibete. Bekarın taşa binmesi evlenmesine, boynuna taş asılması üzüntüye, yeşil ve diğer değerli taşlar güzel sanatlara, rızık ve geçime. Taşçı, katı kalplilerin başına, insanların büyüklerine yaklaşmak olarak yorumlanır.

Rüyada taş görmek; düğün veya nişan haberi olarakta yorumlanır. Rüyada taş ve toprak görmek; yüksek mevki sahibi birinden elinize mal ve para geçeceğine, taşları bir yere yığılmış görmek; sevindirici bir haber alacağınıza, birisine taş attığınızı görmek; düşmanlarınız tarafından takip edildiğinize, yerden taş almak; para kazanmak için bir yolculuk yapacağınıza, kırdan topladığınız taşları şehre götürdüğünü görmek; haram kazanç sağlayacak bir işe gireceğinize işarettir.

Bir taşın üzerine başka bir taş koyduğunu görmek; malınızı istemeden başka birine vereceğinize, ufak taşları gizlice toplayıp cebine koymak; başkalarının parasında gözünüz olduğuna işarettir.

rüyada taş yorumu t sözlüğü altında yayınlanmıştır.