Rüyada patlıcan görmek

ruyada-patlican-gormekRüyada patlıcan görmek hakkında yorumlara geçmeden evvel önce patlıcanın bizler için ne ifade ettiğini anlamak gerekir. Patlıcan yaz ayları geldiği zaman ülkemizde vazgeçilmeyen sebze türündendir. Ülkemizde patlıcan en çok imambayıldı, karnıyarık ve kızartma şeklinde tüketilmektedir.

Rüyada patlıcan yemek; gerekli tüm izinlerini alarak, yani tamamen yasal olarak bir iş yapmaya, husumet (kin) ve kıskançlığa, iki yüzlülüğe veya yaltaklığa delalet eder. Rüyada patkıcan yiyen kişi bir avcı ise, patlıcan yemesi avının yolunda gidiceği anlamını taşır. Mevsiminde patlıcan görmek küçük bir üzüntüyle birlikte rızka, mevsimi dışında görmek kerih görülen ve sevilmeyen şeylere işaret eder.

Rüyada patlıcan yemeği rızık ve afiyetle yorumlanır. Çevrenizde itibarınızın sarsılmasına işaret eder. Rüyada patlıcan kızartması yemek, acı bir haberin duyurucusudur. Rüyada mevsiminde koyu mor patlıcan mevki, yetki ve ündür. Kötü patlıcan ise başarısızlıktır.

Patlıcan görmek keder ve düşünce ile yorumlanır. Bazı yorumculara göre; beyaz patlıcan alan, güzelliği ve güzel ahlakı ile anılır. Eğer gördüğü patlıcan siyah ise, adı kötüye çıkar.

Bir rivayete göre, nasıl olursa olsun, patlıcan görmek ahlak ile yorumlanır. Ebu Said El-Vaize göre; mevsimsiz patlıcan görmek zahmetle elde edilen rızka işarettir.

Rüyada patlıcan yemeği yediğini görmek, hayır ve şer, istediğine nail olmaktır. Rüyada patlıcan görmek; gören kişinin ün sahibi biri olacağı anlamına gelir.

rüyada patlıcan yorumu p sözlüğü altında yayınlanmıştır.