Rüyada nar görmek

Rüyada nar görmek: Nar; taneli bir kış meyvesidir. Nar meyvesi içinde bolca mineral ve vitamin barındırır. ruyada-nar-gormekNarın faydaları içinde enerji vermesi ve yorgunluğu gidermeside bulunmaktadır ve ayrıca bütün vücudu, kalbi, mideyi ve diş etlerini kuvvetlendirdigi bilinmektedir. Nar meyvesi kalp çarpıntısını giderir, mide iltihabı ve ağız yarası içinde faydalıdır. Rüyada nar görmek tatlı veya ekşi nar olarak,ayrıca nar kabugu, ve taneleri üzerinden yola çıkarak yorumlanmıştır.

Tatlı nar; mal ve mülke, imar edilmiş kente, eşe veya kadına yahut evlada delalettir. Kırmızı nar taneleri altın madenine, beyaz nar taneleri gümüş madenine; Ekşi nar üzüntü ve kedere, ekşiyi seven biri için rızık ve mala; nar kabuğu yemek hastalıktan şifa bulmaya; nar suyu kişinin nafakasına, nar ağacı dindar, zengin ve cömert birine; nar ağacını kesmek akrabayla ilişkiyi sonlandırmaya; nar taneleri kolaylıkla elde edilen mala, nar çiçeği güzel eşe ve hayırlı çocuğa işarettir. Olmuş narları toplamak servete, olmamışlarını toplamak hastalık ve kedere işarettir.

Kışın rüyada nar görmek hayırlıdır. Kırmızı nar zenginlik olarak yorumlanır. Genç kız rüyada ekşi nar yerse hayırlı olmayan birisine sevdalanıcaktır. Nar tanelerini ayıkladığını görmek çok para kazanmak demektir. Kırmızı nar,bolluk,zenginlik olarak yorumlanır. Genç kız için ise evleniceğine yorumlanır. Rüyada nar görmek, eger vaktinde olursa, rüya görenin çalışması nispetinde mal ve kazanç elde edeceğine işarettir. Mevsimi dışında nar görmek iyi değildir.Narı ister vaktinde ister vakitsiz ağaçtan koparmak hayırlı değildir. Caferi-i Sadık narı üç şekilde yorumluyor: Toplu mal, iyi bir hanım, güzel bir memlekettir. Ebu Sait El-Vaiz diyor ki: Rüyada nar görmek, kadın için ziyaret ve mücevherata, erkek içinde çocuğa, devlet memurları için terfiye, askerler için emirlerinin geçmesine, köylü için ekim bereketine, tüccar için fazla kara, halk için iyi bir idareye yorumlanır.Nar, rüyayı görenin haline göre on,yüz veya bin dirhem para ile yorumlanır. Nar görmek, sultan için şehir ile yorumlanır, onu incilttiğimde bir şehri feth eder.

Narın kabuğu o şehrin suru, taneleri onun halkı, içide şehrin malıdır. Bir kimse rüyada nar kabuğu yediğini görse hastalığından şifa bulur. Nar, kilitli sandık ile de tabir edilir. Nar, kadın ile yorumlandığı zaman o kadın güzeldir. Eğer nar bütün ve sağlam olursa, o kadın bekardır. Eğer nar çatlak olursa o kadın duldur. Kötü kokulu nar, iffetsiz bir kadındır. Ekşi nar, haram maldır. Bir kimse rüyada nar satsa o adam dünyayı ahirete tercih eder. Eğer biri hükümdar ise, düşmanlarına galip gelir, tüccar ise işleri bereketli olur. Bazı yorumcular; narın tatlısı, zor ve zahmetle elde edilen rızıktır. Ekşisi üzüntü ve keder, ekşi ve tatlısının karışık olması şüpheli olan bir varlığa işarettir derler.

rüyada nar yorumu n sözlüğü altında yayınlanmıştır.