Rüyada havuz görmek

Rüyada havuz görmek: havuz insanların ferahlamak için kullanılan yapay su birikintisidir. Varlığı sebebiyle insanı rahatlatan bir özelliği de mevcuttur. Rüyada havuz bu etkileri doğrultusunda yorumlanmalıdır.

ruyada-havuz-gormekİçi su dolu havuz, iyilik ve kerem sahibi birisine, havuzdan su içmek veya abdest almak birinden rızka nail olmaya veya üzüntüden kurtulmaya. Havuz üzüntü ve kederin geçmesine, sevinç ve aydınlığa, güzel çocuğa, şerefli bir eşe, bol rızka ve yüksek binaya, Odanın içinde görülen havuz aile saadetine veya kendilerinden ilim öğrenilen kütüphane veya ilim ve irfan ehli komşu olarak yorumlanır.

İçinde temiz su bulunan bir havuza baktığını görmek geleceğinin çok parlak olmasına işarettir. Fakat içindeki su kirli, bulanık ve yosunluysa geçmişte kaldığı sanılan sorunlar, kavgalar tekrarlanacaktır. Bu yüzden hayal kırıklığıda yaşayabilir. Rüyada havuz, kadınla yorumlanır.

Rüyasında su ile dolu bir havuz görmek, ılımlı, ağır başlı bir kadın olarak yorumlanır. O havuzun kendisine ait olduğunu veya o havuzdan su içtiğini gören; ılımlı, ağır başlı bir eş ile  evlenir. Havuzda yüzmek iyi değildir. Bir havuza girip dibe daldığını ve boğulmadığını gören, bir kadına sevdalanır, onunla tanışmaya çalışır. Bir rivayete göre havuzda boğulmak kedere işarettir.

Bir havuzu susuz ve kuru olarak görmek hayırlara vesile değildir. Bir havuzda içine inmiş bir merdiven görmek, iki şekilde yorumlanır: Ya ömründen o merdivenin basamaklarının sayısı kadar yıl kalmıştır veya o basamakların sayısı kadar evladı ve torunları olur. Bazıları bunu akrabaya nispet etmişlerdir. Kirmaniye göre; rüyada havuz görmek, suyu berrak ve temiz ise güzel, ahlaklı, helal mal ve para sahibi bir kadın, suyu pis ve bulanık ise çirkin, ahlaksız, haram mal ve para kazanmış bir kadın olarak yorumlanır.

Abdulgani Nablusiye göre; rüyada havuz, cömert, hayırlı, ve ondan menfaat gelecek bir insan olarak yorumlanır. Rüyada suyu tuzlu bir havuz gören cömert bir erkek tarafından hayır ve bereket görür. Havuzda abdest aldığını gören Allah’ın (C.C) izniyle keder ve sıkıntıdan kurtulur. Evinde bir havuz inşa ettiğini gören kimse, yardımsever birine hizmet eder. Havuzun ağzına kadar su dolduğunu ve bundan herkesin faydalandığını görmek, devlet büyüklerinin o yer halkına yardımda bulunacağına işarettir.

Havuzun suyu berrak olup taştığını ve etrafını suladığını görmek, o memlekette bol yağmurların delaletiyle bolluk ve bereket olacağı olarak yorumlanır. Bir havuzun suyunun kuruyup çekildiğini görmek, zengin birinin iflas edeceğine, havuzun yıkıldığını görmek, bu kişinin vefat edeceği anlamına gelir.

rüyada havuz yorumu h sözlüğü altında yayınlanmıştır.