Rüyada saç görmek

Rüyada saç görmek ne anlama gelir, ne şekilde yorumlanmalıdır: saç insan vücudunda baş bölgesinde çıkan tüylere denir. Asıl amacı kafa bölgesinin zararlı ışınlardan korunmasını sağlamaktır ancak insanoğlu için saç bir güzel görünüm aracı olmuştur. Ayrıca beyazlamış saçta bir yaşlanma veya keder belirtisidir. Aşağıdaki rüya bu gerçekler doğrultusunda açıklanmıştır.

ruyada-sac-gormekRüyada saç görmek dünya malına, zenginliğe veya uzun yaşama işarettir. Rüyada saç normal olarak uzuyorsa mala ve uzun ömre, aşırı uzaması erkek için üzüntü ve kedere, kadın için iyi geçinmeye, değerli olmaya, nefsini kontrol edebilmeye delalet eder. Erkeğin başını tıraş etmesi hacca, yolculuğa, şeref ve itibara, makam ve mevkiye delalet eder.

Devlet memurunun satını tıraş etmesi görevden alınmaya, Kadının saçını tıraş etmesi kocasının yahut yakın akrabalarından birinin vefat etmesine, Kadının saçının kısmen yahut tamamen kesilmesi eşiyle kavga etmesine ya da musibete, Kadının saçını tamamen beyazlaşmış görmesi kocasının fısk ve günahına, istikametten ayrılmış olmasına; Saçlara ak düşmesi dinde güzelliğe yahut malda meydana gelecek noksanlığa, Saçlarının döküldüğünü görmek anne ve baba cihetinden gelecek üzüntüye, Dağınık saç malın israf edilmesine, Genç olan kimsenin saçının ağardığını görmesi ağırbaşlı olmaya yahut yoksulluğa, Saçın azalması hapse, borca yahut yoksulluğa, Saçsız olduğu halde takma saç (peruk) giydiğini görmek refah ve bolluğa, Dazlak (kel) olduğunu görmek gam ve kedere;kel olduğu halde saçının tekrar bittiğini görmek izzet ve şerefe, hayra ermeye, Saçını tarakla taramak izzet ve devlete, taranken beyaz kıl vs. düşmesi, eline geçecek maldan infak etmeye, Saçını yıkadığını ve sularının aktığını görmek başkalarının durumuna muttali olmaya, onların da kendi durumunu biliyor olmasına, Ensesini tıraş etmek borcunu ödemeye, Saçın büklüm büklüm olması menfaat ve hayır meydana gelmesine, Kıvırcık saç sünnete uymaya yahut rehin vermeye, Saça kına yakmak kadın için sevince, feraha delalet eder.

Rüyada saç taramak, kıymetli bir arkadaşlık yapılacağına delalet eder, rüyada saç örmek, zengin ise daha da zengin olmaya ve işini büyütmeye yorumlanır. saçlarını kestiren kadın özel yaşamında değişikliğe gider.
Rüyada saçını görmesi uzun olmasına ya servet sahibi olmasına yorumlanır. Rüyada saç dökülmesi bir yakınınızın sizi sırtınızdan vuracagını belirtir. Saç kesmek veya kestirmek kötu haber almak demektir ve dikkatli olunması gerektigini bildirir. saçlarını kazıtan erkek is hayatında  tatsız olaylar yasar demektir. ruyada saçını agarmıs  olarak görmek gençler için uzun yaşamaya ve guçlu olmaya yorumlanır. Saçın dökülmesi para derdidir. saçların birden gürlesmesi zenginliktir.

rüyada saç yorumu s sözlüğü altında yayınlanmıştır.