Rüyada erkek görmek

Rüyada erkek görmek: erkek yaratılmış ilk cinsiyettir. Erkek dünya üzerinde gücü ve iradeyi temsil eder. Karşı cinsine nazaran daha az duygusal, fiziksel olarak daha kuvvetli ve olaylara mantık çerçevesinden yaklaşmayı tercih eden canlıdır.

ruyada-erkek-gormekTanınan bir adam görmek hayır ve berekettir. Kadın rüyada kendi eşini görürse, kocasından bir haber alıcaktır. Yaşlı adam görmek bütün hayallerin gerçekleşmesine, öyle birine arkasını dönerek gitmek iyilikleri geri çevirmeye, Orta yaşlı ya da genç erkek güzel yüzlü ise hayra, çirkin yüzlü ise birşeyden zarar görmeye, bir sıkıntıya girmeye.

Bir yerde toplu halde yaşlı ve genç erkekler görmek rahmete vesile olacak gelişmelere, bu topluluğa birşey vermek insanlara iyilik yapmaya, onlardan birşey almak rahmet ve bereketin çabuk meydana gelmesine, Kendini genç göstermeye çalışan bir adam görmek kişinin kendi kendini itibardan düşürmesine, kendini olduğundan yaşlı gösteren bir genç görmek şeref ve izzete işarettir.

Rüyada tanımadığınız bir erkek görmek doğru haber, ferahlık veren sözler, güzel bir iş fırsatı demektir. Rüyada tanınan bir erkek görüldüğünde onun adının anlamınada dikkat edilmelidir. Adının anlamına göre yorum değişir. Yakışıklı erkek iyi haber, sağlık, hakkıyla kazanç demektir. Gurbetteki kişiyi rüyada görmek ve onunla konuşmak hayır ve bereketin artmasına, mal ve rızkının çoğalmasına işarettir. Saçı ve sakalı siyah beyaz karışık olan tanınmış bir erkeği görmek, eğer bu kişi yapılı bir kimse ise, gelecek olan hayır ve bereketde o derecede büyük olur.

Tanınmamış ihtiyar birini görmek, eline birşey geçmek olarak yorumlanır. Sakalında hiç siyah kalmayıp kar gibi beyaz sakallı birini görmek daha az hayra ve berekete işarettir. Ebu Said El-Vaize göre ; rüyada ihtiyar görmek dört şekilde yorumlanır: Hayır, bereket, hacet, emniyet. Rüyasında bir ihtiyarın kendisine doğru geldiğini görmek hayır ve bereketin kendisine geleceğine, böyle bir ihtiyarın iltifatına ve kendisiyle konustuğunu görmek, işlerinin yoluna girip maksadının olacağına, o adamın kendisine arkasını döndüğünü görmek maksadının kendisinden uzaklaştığına işarettir.

Bir başka rivayete görede: Rüyada erkek kimse görmek, fazilet ve genişliğe ve kudret ve takvaya işarettir. Rüyada görülen erkek insan, eğer tanınıyorsa, yine o kimse ile veya dostu ile ya da halktan onun benzeri ile yorumlanır. Eğer o adamdan aranılan bir cevher alırsa umduğu şeyide almaya işarettir. Eğer bir gömlek alsa kendisi de hükümet makamından olsa o adamdan memuriyet için söz alır. Eger ip alsa, o ip de yine söz almaktır. Eğer çocuk sevilmez birşey alsa onun o adamdan ümit ettiği şey düşmanlığa döner.

Rüyada erkek görmek daima iyi sayılır. Erkek doğru haber, iç açan sözler, hayırlı iş olarak yorumlanır. Yalnız bunlar rüyada tanınmayan erkekler için geçerlidir. Rüyada tanınan bir erkek görüldüğünde onun adının anlamını da düşünmelidir. Güler yüzlü yakışıklı bir erkek müjde, sağlık, helal kısmettir. Rüyada erkek görmek daima iyi sayılır. Erkek doğru haber, iç açan sözler, hayırlı iş olarak yorumlanır. Yalnız bunlar rüyada tanınmayan erkekler için geçerlidir.

rüyada erkek yorumu e sözlüğü altında yayınlanmıştır.