Rüyada diş görmek

Rüyada diş görmek, rüyada dişlerin dökülmesi ne anlama gelir : diş öncelikle beslenebilmemiz için en çok ihtiyaç duyduğumuz ve konuşurken ihtiyaç duyduğumuz sesleri çıkarabilmek için gerekli olan kemiksi yapılardır. Sıra sıradırlar ve birinin eksikliği bile bize zaman zaman sıkıntı çıkarabilir. Olması gerken rengi beyazdır ve olması gerektiğinden fazla büyük oluşu korku ifade eder. Dişlerimiz olmadan olması gerektiği gibi beslenemeyiz ve konuşamayız. Rüyada diş bu gerçekler üzerine yorumlanır..

ruyada-dis-gormekDiş ev sakinleri ve akrabalığa yorumlanır. Rüyasında dişlerinin yanında yeni bir diş çıktığını gören kişinin yakınlarından biri için hayırlı bir olay meydaan geleceğine, bir yerden bir menfaat göreceğine delalet eder. Rüyada dişlerinin arasında bir açıklık oluşan kişinin ev sakinleri arasından yada akrabaları arasında bir sorun çıkacağına ve huzursuzluk oluşacağına delalet eder.

İbni Kesîrin yorumuna göre: Rüyada dişlerin küçüldüğünün görülmesi; güzellikle, büyüklüğü ise müjde ile yorumlanır. Kişinin rüyasında dişlerinden birinin aniden kucağına veya eline düştüğünü görmesi; hamile kadının doğuracağına veya eline mal geçip bundan istifade edeceğine delalet eder. Kişinin rüyasında bütün dişlerinin döküldüğünü görmesi; üç şekilde yorumlanır. Rüya sahibinin veya akrabalarından birinin öleceğine veya elinden bütün mal varlığının çıkacağına veyahut da geçim sıkıntısına düşeceğine. Rüyanızda ağrıyan bir dişinize ilaç koyduğunuzu veya çektirdiğinizi görmeniz; hayır ve menfaate, keder ve sıkıntılardan kurtulmaya delalet eder. Rüyanızda dökülen dişlerin yerine yenilerinin çıktığını görmeniz; akrabalarınızın size karşı olan kin ve düşmanlıklarının geçtiğine, rüyanızda ağzınızda tek diş kaldığını görmeniz; ömrünüzden bir sene kaldığına, rüyanızda ağzınızda altın diş olduğunu görmeniz; büyük bir işten para kazanacağınıza yorumlanır.

Kişinin rüyasında dişlerinin büyük olduklarını görmesi; o kişinin arasında sevilip sayıldığına delalet eder. Bir kimsenin rüyasında dişlerinin bozuk ve sallanır bir şekilde görmesi; zafiyete, rüyasında dişlerini temiz ve güzel bir şekilde görmesi;o kimsenin keder ve sıkıntılarından kurtulacağına, cömert ve iyiliksever bir kimse olduğuna, rüyasında dişlerinin uzun ve beyaz olduklarını görmesi; kuvvet ve cesarete, yeni doğmuş bir çocuğun diş çıkardığını görmek;rüya sahibinin belâ ve musibete maruz kalacağına işaret eder. Bir kimsenin rüyasında dişinin düştüğünü ve düştüğü yerden de dişini aldığını görmesi; o kimsenin yeni bir çocuğunun olacağına, düşen dişi arayıp bulamadığını görmesi; o kimsenin yakınlarından bir kişinin vefat edeceğine yorumlanır.

rüyada diş yorumu d sözlüğü altında yayınlanmıştır.