Rüyada deprem görmek

Rüyada deprem görmek ne anlama gelir: depremin bir diğer adı da zelzeledir ve yer kabuğunda meydana gelen kırılmalar sebebiyle meydana gelirler. İnsanlık için deprem her zaman üzücü bir olay olarak bilinir. Bu rüya tabiri yukarıdaki gerçeklere göre yorumlanmıştır.

Rüyada deprem olduğunu görmek : Çocuk bekleyen hamile kadının düşük yapmasına ve bir yerden bir yere taşınmaya yada göç etmeye işaret eder. Rüyada deprem olması, görülen bölgeyede meydana gelebilecek bela ve musibete de işarettir.

Deprem olduğunu ve kimi insanların sağ kaldığını, kimilerinin de öldüğünü görmek oraya devlet adamlarının gelmesine ya da salgın hastalığa, Yer sarsıntısı bazen iş ve geçimde maydana gelecek canlılığa; Yerin sarsılarak batması dinin emirlerini yerine getirmemeye, çölleşmeye yahut şaşılacak gelişmelere, Yerin dürülmesi işi sonuçlandırmaya, amel işlemeyi terk etmeye delalet eder. (Yerle ilgili geniş tabir için Yer / Yeryüzü ve diğer maddelere bakınız.)

Bu rüya, ülkeler arasında savaş çıkacağı anlamına da gelir. Rüyada deprem, herşeyin aniden değişeceğini haber verir. Rüyada deprem oldugunu ve her yerın yerle bir olduğunu görmek, devlet büyüğünden gelecek bir felakete delalet eder.

Rüyada bir dağın sarsılarak yerinden hareket etmesi ve tekrar yerine oturması devlet başkanına ve halkına isabet edecek olan şidddet ve korkuya işarettir.

Rüyada deprem görmek büyük hayal kırıklıkları ve acılara işaret eder. İş yaşamınızda sıkıntılar yaşayacaksınız demektir. Ülkeler arasında savaş çıkacağı şeklinde de yorumlanır. İş hayatınızda birtakım sorunlarla karşı karşıya kalacaksınız.

Deprem bazı rüya tabircilerine göre yolculuk anlamınada gelir.. Bir dağın deprem ile yer değiştirdiğini görmek, bulundugu yere bazi ilahi felaketlerin gelecegine işarettir. Deprem ile evinin yikildigini ve içinde ev halkindan sadece kendisinin kurtulduğunu görmek, ecelinin yaklastığına delalet eder. Rüyada bir yerde bir deprem oldugunu ve bu yüzden insanların heryana dağıldığını, ve bazılarının yere gömüldüklerini görmek, o yer halkina zahmet ve zorluk verecek büyük bir felaketin gelecegine delalet eder. Rüyada yerin sarsıldiğını ve evlerin yıkıldığını görmek, devlet tarafından bazi mallara zam yapilacagina ve bundan toplumun büyük sıkıntıya uğrayacaklarına yorumlanır. Bir başka rivayete görede: Rüyada görülen deprem korkuya işarettir. Bazıları da bilinen bir yerde meydana gelen deprem bir yerden bir yere göç etmeye işarettir, dediler. Rüyada herhangi bir dağın sarsıldığını veya yerinden ayrıldıktan sonra tekrar yerine geldiğini görse, ora halkina şiddet ve korku isabet eder. Bir kimse rüyada bir yerde deprem oldugunu ve orada birtakim insanlarin yere battığını ve bazılarının da kurtulduğunu görse, devlet başkani oraya gelir. Bazdan da bu rüya, şiddetli bir hastalığa işarettir, dediler.

Rüyada görülen deprem feryat etmeye, karmakanşık sözlere, can sikici haberlere ve sirlarin meydana çikmasina isarettir. Bazen de deprem hastalik sebebiyle ölümden kurtulmakla beraber halkin düsecegi izdirap ve kedere, eğer duvarlar yikilirsa öleceğine işarettir. Bazen de deprem, rüyayi gören sahsin ölecegine isarettir. Rüyada kitlik olan bir yerde meydana gelen deprem ziraatle o yerleri ihya etmeye ve denizde yolculuk yapmaya, dans, oyun ve deniz yolculugunu terketmeye, hanımlar tarafından görülecek sıkıntıya işarettir.

Zelzele olduğu yerde devlet başkanı halka zulmeder. Bir kimse rüyada yerin sarsıldığını görse, o kimsenin iş ve geçiminde meydana gelecek canlılığa işarettir. Rüyada yerin sarsıldiğını görse, bir taraftan o yere inecek belaya yahut orada meydana gelecek dolu, kıtlık veya şiddetli korkuya işarettir.

Rüyada görülen deprem, eğer bostanda olursa mahsulatın çok olacağına ve yaz yemişlerinin bolluğuna işarettir. Deprem köyde meydana gelecek fitnelere işarettir. İş hayatınızda birtakım sorunlarla karşı karşıya kalacaksınız. Bu rüya, ülkeler arasında savaş çıkacağı anlamına da gelir. İş hayatınızda birtakım sorunlarla karşı karşıya kalacaksınız. Bu rüya, ülkeler arasında savaş çıkacağı anlamına da gelir.

rüyada deprem yorumu d sözlüğü altında yayınlanmıştır.